Emekliye 10 maaş faizsiz kredi

Emekliye 10 maaş faizsiz kredi

TAKVİM'in duyurduğu emeklilere faizsiz kredi müjdesi emeklileri sevindirirken; detaylar da ortaya çıktı. Emekliler, maaşlarının 10 katına kadar faizsiz kredi kullanabilecek. 1 yıl hiç geri ödeme yapılmayacak, uzun vade imkanı olacak...

26 Kasım 2015 - 21:38 - Güncelleme: 26 Kasım 2015 - 21:57

Hükümet, emeklilere yeni bir müjde için kolları sıvadı. Emeklilerin elini rahatlatmak için yapılacak zam düzenlemelerinin yanı sıra faizsiz kredinin de yolu açılacak.

1 Kasım seçimlerinde müjdesi verilen 'tüm SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 100 lira ekstra zam' ve 'esnaf emeklilerin maaşından yapılan yüzde 10'luk Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisinin kaldırılması' düzenlemelerini yapılacaklar listesinde ilk sıralara koyan hükümetin ekonomi ajandasında faizsiz kredi de var. Emeklilere faizsiz, geri ödemesi kolay kredi verilmesi planlanıyor. Faizsiz kredi seçim beyannamesinde yer almıyor ancak emeklilere önemli bir destek sağlamak için bu konuda çalışma yürütülüyor. 


ÖNEMLİ DESTEK 

TAKVİM'in duyurduğu kredi müjdesi emeklileri sevindirirken, detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Edinilen bilgiye göre; faizsiz kredi için kamu bankaları devreye girecek. Kamu bankaları, emeklilere maaşının 10 katına varan tutarda faizsiz kredi imkanı sunacak. Örneğin; maaşı bin 500 lira olan bir emekli, 15 bin liraya varan tutarda kredikullanabilecek. Kredinin geri ödemeleri ise 1 yıl sonra başlayacak. Yani krediyi kullanan emekli, ilk yıl bankaya hiçbir ödeme yapmayacak. 1 yılın ardından başlayan taksitlere defaiz yansıtılmayacak. Emekliye, kullandığı kredi için uzun vade imkanı da sunulacak. Emekliler, kredi sayesinde ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Faizsiz olması, 1 yıl geri ödemesinin olmaması, uzun vade imkanı sunulması gibi ayrıntıları ile kredi, emeklilere önemli bir destek olacak. Kredi desteğinin ne şekilde olacağı, çalışmanın tamamlanmasının ardından duyurulacak.

100 LİRA ZAM İLK ÇIKACAK YASALARDAN


Çalışma eski Bakanı Faruk Çelik, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 100 lira ekstra zam konusunda "Yasa ile verilecek. Yasa çıkmadan verilemiyor" dedi. Çelik konuyla ilgili olarak, "Belki ilk çıkacak yasalardan bir tanesidir o. Çünkü diğerleriyle ilgili çıkmıştı. Bununla ilgili bir düzenleme yapılacak yani bana göre 3 aylık programlar içerisinde olabilir, bilmiyorum, daha doğrusu ilk 6 ayda çıkacak olan düzenleme" dedi.

Emekli Haberleri

Bu haber 6596 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x